E-paragony

Elektroniczne paragony, które do użytku mają wejść już w przyszłym roku, to najnowszy pomysł naszego obecnego rządu.

Z uwagi na dynamiczny rozwój technologi oraz chociażby możliwość płacenia za zakupy telefonem, papierowe dowody zakupu wyjdą się być przestarzałym rozwiązaniem. Jest on niepraktyczny nie tylko dla konsumentów, którzy muszą przechowywać je na wypadek reklamacji, ale i sprzedawców, zobligowanych do przechowywania rolek paragonów. Właściciele firm za pomocą e-paragonów będą w stanie analizować przychody oraz funkcjonowanie firmy, w prosty sposób wskazać najlepiej i najgorzej sprzedające się produkty, okresy najlepszej sprzedaży czy sklepy przynoszące im najwyższe dochody.
Odpowiednio skonstruowane narzędzia, które zapewne powstaną niedługo po wprowadzeniu elektronicznych paragonów pomogą zarządzać przedsiębiorstwami ale również i domowym budżetem poprzez możliwość szybkiego skontrolowania wydatków. Jest to opcja, która przyniesie korzyści również Ministerstwu Finansów, ponieważ dostarczy informacji statystycznych oraz pomoże wyłonić przedsiębiorstwa niewykazujące wszystkich dochodów.

Właściciele firm muszą być jednak przygotowani na wymianę aktualnych kas fiskalnych. Być może obecnie funkcjonujące kasy będzie można zastąpić tabletem czy smartfonem posiadającym aplikację do rejestrowania sprzedaży z dostępem do platformy ministerialnej.